LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Denoncimi/ Drejtori i Tatimeve nuk pyet për ligj, shton katet pa leje në pallat

1 Gusht 2020, 14:59, Denoncim CNA
Denoncimi/ Drejtori i Tatimeve nuk pyet për ligj, shton katet pa leje

Ish Kryeministri Sali Berisha ka bërë publik një tjetër denoncim, ku tregohet se si drejtorët e rilindjes  nuk pyesin për ligjin.

Denoncuesi thekson se, drejtori i tatimeve në Tiranë, Dritan Boci ka bërë një shtesë pallati pa leje në zonën e tregut elektrik, por askush nuk ia prish, pasi ka mbrojtjen e Sandër Lleshajt.

“Per narkodrejtorin e tatimeve ligji nuk ekziston!
Shtimin e kateve pa leje e ka pasion.
Gjeneral Hashashi e mbron!

Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. sb

Pershdetje doktor dhe ju uroj shendet.Ju pata shkruar disa dite me pare per narkotatimorin Dritan Boci i cili po kryente nje ndertim pa leje ne katin e fundit te nje pallati tek tregu elektrik.Sot po ju coj foton e ndertimit te mbaruar pa i hyre gjemb ne kembe ketij krye hajduti qe korrupton cdo instance te shtetit e qe bredh neper drejtori duke thene se dhe prokurorine e blej me lek e spyes per njeri.Ligji eshte i rrepte vetem per hallexhinjte qenka mese e vertete kallezim Shkresa nr 5058/k prot, dt 29.06.2020, për veprën penale ?ndërtim i paligjshëm? parashikuar nga neni 199/a i Kodit Penal, në ngarkim të shtetasit Dritan Boçi. Referuar në Prokurorinë pranë Gjykatës se Shkallës së Parë Tiranë.”/CNA.al

Lajmet e fundit nga