LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Viktimat Dëshmitare të Jehovait/ Nëna me dy vajzat u vetëflijuan me besimin se do ringjallen

2 Korrik 2020, 19:03, Kronika CNA
Viktimat Dëshmitare të Jehovait/ Nëna me dy vajzat u

Detaje tronditëse kanë dalë nga ngjarja që ka ndodhur në zonën e Kombinatit, në Tiranë.

Nëna me dy vajzat u gjetën në banesën e tyre, pasi daja i vajzave sinjalizoi policinë se nuk kishte mundur të lidhej me ta në telefon dhe asnjëra nuk i kishte hapur derën e banesës.

Nëna me njërën nga vajzat u gjetën të pajeta, ndërsa vajza tjetër është dërguar në spital dhe është në gjendje të rëndë shëndetësore.

Nga informacionet paraprake, dyshohet se Zhaneta Josifi, Anisa Josifi dhe B.Jofisi janë vetëvrarë. Fqinjët kanë treguar për mediat se ata ishin Dëshmitare të Jehovait dhe dyshohet se janë vetëflijuar me besimin se do të ringjallen.

Më tronditës është fakti se Anisa Jofisi mund të ketë humbur jetën disa ditë më parë dhe ata e kishin mbajtur në shtëpi duke pritur të ringjallet.

Ndërkohë, policia raporton se grupi hetimor i përbërë dhe nga dy ekspertë të mjekësisë ligjore ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes./ CNA.al

Detaje nga ngjarja tronditëse/ Si u gjetën pa jetë nënë e bijë në Kombinat, në gjendje kritike edhe vajza tjetër

E rëndë në Tiranë/ Gjenden pa jetë në banesë nënë e bijë, dyshimet e para

Lajmet e fundit nga