LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Megaoperacioni antidrogë/ Gjykata merr vendimin për 8 të arrestuarit

2 Korrik 2020, 13:32, Kronika CNA
Megaoperacioni antidrogë/ Gjykata merr vendimin për 8 të

Gjykata ka vendosur arrest me burg për tetë personat që vepronin si pjesë e grupit kriminal në fushën e trafikut ndërkombëtar të drogës.

Disa prej të arrestuarve janë identifikuar si: Julian Bejdollari, 43 vjeç; Aurel Kalari, 53 vjeç; Ilirjan Zaimi, 51 vjeç; Mariglen Duçellari, 65 vjeç; Kleo Bregu, 55 vjeç; Rexhino Muçaj, 25 vjeç; Alban Koshi, 53 vjeç; Orhan Duçellari, 46 vjeç;

Ndërkohë janë shpallur në kërkim Elton Hamza, 37 vjeç; Robert Myftari, 47 vjeç, të njohur ndryshe si ?kokat e grupit?.

Dy ditë më parë, operacioni i Departamentit të Antimafias Italiane dhe i autoriteteve shqiptare çoi në arrestimin e 37 personave mes Italisë e Shqipërisë. Mësohet se hetimet kanë nisur prej disa muajsh, dhe ka pasur një bashkëpunim dhe me SPAK për finalizimin e tij në Shqipëri./CNA.al

Lajmet e fundit nga