LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shkrumbohet banesa në Kavajë/ Pronari nxirret pa ndjenja

1 Korrik 2020, 18:37, Kronika CNA
Shkrumbohet banesa në Kavajë/ Pronari nxirret pa ndjenja

Një banesë është shkrumbuar nga flakët pasditen e sotme në Kavajë.

Ngjarja ndodhur rreth orës 19:30 ku një banesë në katin e dytë të një pallati 5 katësh në lagjen Nr.5 u përfshi nga zjarri.

Mësohet se pronari i shtëpisë është përpjekur të shuajë zjarrin por për shkak të problemeve në frymarrje ka humbur ndjenjat.

Forcat zjarrfikëse kanë ndërhyrë menjëherë duke shpëtuar pronarin dhe lokalizuar flakët.

Ndërsa ende nuk dihen shkaqet e rënies së zjarrit./CNA.al

Lajmet e fundit nga