LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Shisnin drogë në dy zona të njohura të Tiranës/ Arrestohen 2 persona

1 Korrik 2020, 09:37, Kronika CNA

Finalizohet operacioni policor i koduar “MIX”, i zhvilluar nga Sektori për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve të paligjshme në DVP Tiranë.

Në vijim të punës për parandalimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve, Seksioni për Hetimin e Narkotikëve, mbi bazën e informacioneve të marra në rrugë operative për shitjen e lëndëve narkotike të llojit kokainë, cannabis sativa, si dhe llojeve të ndryshme të drogave sintetike, finalizoi me sukses operacionin e koduar

?MIX?, në kuadër të të cilit u bë arrestimi në flagrancë i shtetasve:
– J. Q., 41 vjeç, i dënuar më parë dhe A. S. 37 vjeçe, të dy banues në Kombinat.

Në rrugën ?Komuna e Parisit?, shërbimet e Policisë kanë ndërhyrë duke ndaluar automjetin që drejtohej nga shtetasi J. Q. dhe kishte pasagjere shtetasen A. S. Gjatë kontrollit fizik të ushtruar shtetasve të sipërpërmendur dhe gjatë kontrollit të banesës së tyre janë gjetur dhe sekuestruar droga të llojeve të ndryshme si cannabis sativa, kokainë, metamfetamine dhe MDMA, peshore elektronike, fishekë luftarakë, disa aparate celularë dhe një sasi të hollash.

Nga informacionet e marra dhe veprimet e para hetimore rezultoi se shtetasi J. Q., së bashku me shtetasen A. S., merrej me shitjen e lëndëve narkotike të llojit kokainë, cannabis sativa dhe lloje të ndryshme të drogave sintetike në zonën e ?Lulishtes 1 Maji? dhe në rrugën ?Komuna e Parisit?.

Materialet procedurale do t?i kalojnë Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, në ngarkim të shtetasit J. Q., për veprat penale ?Prodhimi dhe shitja e narkotikëve? e kryer në bashkëpunim dhe ?Armëmbajtja pa leje?, si dhe në ngarkim te shtetases A. S., për veprën penale ?Prodhimi dhe shitja e narkotikëve? e kryer në bashkëpunim./CNA.al

Lajmet e fundit nga