LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Sherr masiv mes të rinjve në Elbasan/ Plagosen disa persona

30 Qershor 2020, 20:59, Kronika CNA

Një konflikt i dhunshëm mes një grupi të rinjsh ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Elbasan.

Ngjarja ka ndodhur në lagjen Emin Matraxhiu. Sipas ABC news mësohet se një furgon dhe një mjet tjetër tek të cilët dyshohen se kanë qenë rreth 12 persona të pajisur me shkopa bejsbolli dhe kanë zbritur nga dy mjetet dhe kane goditur një grup tjetër personash.

Personat sipas dëshmive kanë qenë të maskuar dhe mjetet kanë qenë më xhama të zinj.

Ndërkohë, burime nga vendi i ngjarjes pohojnë se gjatë përleshjes janë dëgjuar edhe të shtëna armësh.

Në këtë ngjarje janë përfshirë rreth 20 të rinj, ndërsa janë përplasur edhe me forcat e policisë, të cilët kanë ndërhyrë.

Në spitalin kirurgjik në Elbasan janë disa persona që janë dërguar për të marrë ndihmë mjekësore./CNA.al

Lajmet e fundit nga