LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Sherr me thika në Bulqizë/ Plagosen dy vëllezër

1 Korrik 2020, 18:43, Kronika CNA
Sherr me thika në Bulqizë/ Plagosen dy vëllezër

Një sherr me thika ka ndodhur pak momente më parë në Fushë-Bulqizë.

Mësohet se nga sherri kanë mbetur të plagosur dy vëllezër, me iniciale A.N dhe D.N, rreth moshave 19 dhe 23 vjeç.

Nga informacionet paraprake, raportohet se vëllezërit janë jashtë rrezikut për jetën dhe janë duke marrë mjekimin e duhur.

“Dyshohet se pas një konflikti për motive të dobëta shtetasi E.T., ka plagosur me mjet të mprehtë (thikë) shtetasit D.N., dhe A. N., (vëllezër),  të cilët po marrin ndihmë mjekësore në spital dhe ndodhen  jashtë rrezikut për jetën”, njofton policia.

Ndërkohë, janë hapur hetimet për zbardhjen e plotë të konfliktit që degjeneroi në përdorimin e armëve të ftohta./ CNA.al

Lajmet e fundit nga