LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Operacion “blic” në Gramsh/ Arrestohen nëntë persona

2 Korrik 2020, 13:44, Kronika CNA
Operacion “blic” në Gramsh/ Arrestohen nëntë persona

Policia e Gramshit ka vënë në pranga 8 persona nën akuzën e kultivimit të bimëve narkotike.

Në vijim të punës për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e kultivimit të bimëve narkotike, pas një hetimi katërmujor, shërbimet e Komisariatit të Policisë Gramsh, nën Drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Elbasan, në bashkëpunim me forcat operacionale të DVP Elbasan, kanë finalizuar me sukses operacionin policor të koduar ?Kotorri 2020? , në kuadër të të cilit u bë arrestimi i shtetasve:
G. Ç., 38 vjeç, banues në Durrës, A. V., 33 vjeç, banues në Tiranë, A. N., 23 vjeç, banues në Tiranë, E. K., 38 vjeç, banues në Shijak, E. K., 27 vjeç, banues në Gramsh, A. K., 37 vjeç, banues në Elbasan, L. K., 47 vjeç, banues në Elbasan dhe K. K., 18 vjeç, banues në Gramsh.
Si dhe është bërë ekzekutimi i urdhrit të prokurorit, për ndalimin e shtetasit A. K., 32 vjeç, kryeplaku i fshatit Kororr, banues në Gramsh, për veprën penale ?Shpërdorimi i detyrës?.

Si rezultat i kontrollit të territorit dhe informacioneve të marra në rrugë operative se disa shtetas po tentonin të kultivonin bimë narkotike, specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Gramsh referuan materialet në prokurori, ku dhe u regjistrua procedimi penal.

Si rezultat i hetimit katërmujor u bë i mundur dokumentimi i veprimtarisë kriminale të këtyre personave, duke u finalizuar me arrestimin e tyre dhe asgjësimin e bimëve narkotike të kultivuara në masivin pyjor të fshatit Kotorr.
Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Elbasan, për veprat penale ?Kultivimi i bimëve narkotike?, në bashkëpunim dhe ?Shpërdorimi i detyrës?./CNA.al

Lajmet e fundit nga