LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Siguroi makinën që u vra Hekuran Billa/ Shpallet në kërkim bashkëpunëtori i Viktor Markut

2 Korrik 2020, 14:59, Kronika CNA
Siguroi makinën që u vra Hekuran Billa/ Shpallet në kërkim

Policia e Tiranës ka shpallur në kërkim personin e fundit, të dyshuar si bashkëpunëtor në ekzekutimin e Hekuran Billësm

Sipas ABC neës, ky person identiteti it ë cilit nuk bëhet me dije për shkak të hetimit, është nga Shkodra dyshohet se ka siguruar makinën e përdorur nga autorët pasi dogjën mjetin Mercedes Benz, të përdorur në ngjarje.

Si të akuzuar për vrasjen e Billës, në qeli ndodhen Viktor Marku, që sipas prokurorisë është personi që e ka qëlluar. Ai është vëllai i Prel Markut, i vrarë në Angli në vitin 2006 nga Hekuran Billa. Me masë arrest në burg ndodhet edhe Sebastian mali, nipi i Viktor Markut, si dhe Adiola Lakra, vajza që dyshohet të ketë nxjerrë Billën në pritë.

Dy ditë më parë, policia vuri në pranga edhe 33 vjeçarin nga Shkodra, Gjekson Pusi. Për grupin hetimor, ai dyshohet të ketë qenë shoferi në mjetin Mercedes Benz të përdorur në vrasje, ashtu edhe në mjetin tjetër me të cilin autorët janë larguar nga Peza e Vogël. Për prokurorinë, shkak i vrasjes së Hekuran Billës është gjakmarrja.

Lajmet e fundit nga