Fatmira Hajdari në “sitën” e Vettingut/ KPK vlerësim për figurën si gjyqtare dhe pasurinë

15 Qershor 2020, 08:47, Vetingu CNA
Fatmira Hajdari në “sitën” e Vettingut/ KPK vlerësim

Gjyqtarja e Apelit të Tiranës, Fatmira Hajdari, ka dalë sot para Vettingut.

Hajdari përballet për herë të parë në shkallën e parë të Vettingut dhe duhet të justifikojë para KPK figurën si gjyqtare si dhe pasurinë. Mësohet sr Fatmira Hajdari është shoqëruar në KPK nga avokatët e saj, Maksim Haxhia dhe Ilira Dane.

Fatmira Hajdari kohët e fundit u caktua si gjyqtare për çështjet e lobimit në SHBA të PD ku i akuzuar ishte Lulzim Basha por ajo dha dorëheqjen nga kjo çështje, si dhe për ??CEZ?, ku PS kërkoi përjashtimin e saj pasi kishte njohje me të akuzuarit, Sali Berishën dhe familjen e tij. Edhe nga kjo çështje ajo u përjashtua nga vetë Gjykata./CNA.al

Lajmet e fundit nga