SPAK produkt i korrupsionit/ Çfarë mendojnë shqiptarët për Arben Krajën & CO

30 Prill 2020, 11:08, Vetingu CNA
SPAK produkt i korrupsionit/ Çfarë mendojnë shqiptarët

Prokuroria e Posaçme Kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit, e njohur ndryshe si SPAK, dhe që shihej si institucioni i shpresës për drejtësinë e munguar ndaj shqiptarëve, në fakt në pesë muaj duket se s?ka bërë asgjë.

CNA.al prej disa ditësh ka publikuar të dhëna që ky institucion që lindi si pjesë e Reformës në Drejtësi, vazhdon të heshtë e të mos hetojë asnjë dosje skandaloze, as denoncimet që bëhen publike. Por thjeshtë pret si puila që të çelë vezë.

Por mesa duket këta të SPAK, jo vetëm nuk bëjnë zevë por as nuk shtrojnë zogj që të paktën të duket sikur bëjnë dicka por s?bëjnë asgjë.

Qytetarët shqiptarë, të cilët kishin shpresë së SPAK do të hetonte padrejtësitë dhe korrupsionin, në fakt tashmë duken të zhgënjyer.

Por me bëmat dhe gjëmat e tyre, megjithëse e kanë kaluar vettingun, duket se prokurorët e SPAK po i shërbejnë qeverisë dhe korrupsionit politik dhe asgjë më tepër.

Më poshtë sjellim disa nga komentet që qytetarët shkruajnë në shkrimet e publikuara nga CNA.al.

Zbulohen fotot ekskluzive të Arben Krajës dhe prokurorëve të SPAK

?Kriminelë me pelerina të zeza dhe prokurorë të korruptuar?/ Ja si e shikojnë qytetarët SPAK

SPAK-u me lugën e çorbës së prishur të korrupsionit

Lajmet e fundit nga