“Drejtësi për Drejtësi”/ Gjyqtarët e ngelur në sitën e vettingut kërkojnë shkarkimin e Luan Dacit

9 Qershor 2020, 08:52, Vetingu CNA
“Drejtësi për Drejtësi”/ Gjyqtarët e ngelur

Gjyqtarët e shkarkuar nga vettingu kanë krijuar shoqatën ?Drejtësi për Drejtësi? ndërsa kërkojnë shkarkimin e Luan Dacit.

Gjyqtarët dhe Prokurorët e shkarkuar nga Vettingu i kanë dërguar një letër Avokatit të Popullit që të verifikojë procedurën e përzgjedhjes dhe dokumentacionin e anëtarëve të organeve të vettingut.

Shoqata thotë se nga verifikimi që ata i kanë bërë dokumentacioneve të paraqitura nga disa anëtarë të organeve të vettingut, kanë dalë në konkluzionin se një pjesë e mirë e aplikantëve që sot janë emëruar në organet e rivlerësimit kanë gënjyer dhe kanë paraqitur dokumenta të paplota dhe të pasakta./CNA.al

Lajmet e fundit nga