Emrat/ KLP zgjedh tre prokurorët që do të shkojnë në SPAK

19 Maj 2020, 10:49, Vetingu CNA
Emrat/ KLP zgjedh tre prokurorët që do të shkojnë në

Këshili i Lartë i Prokurorisë ka zgjedhur sot intervistat me kandidatët për në Prokurorinë e Posaçme kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit, e njohur si SPAK.

Kështu mësohet se pas përfundimit të intervistave, prokurorët e zgjedhur për në SPAK janë: Sotir Kllapi, Dritan Prençi dhe Vladimir Mara.

KLP bën të ditur se nga katër kandidatët në garë, Sotir Kllapi mori 174 pikë, Dritan Prençi 171 pikë, Vladimir Mara 168 pikë dhe Dorina Bejko 158 pikë.

Lajmet e fundit nga