Rikthehet Vettingu/ Më 3 Qershor rivlerësohet ish-kryetarja e Gjykatës së Lartë

28 Maj 2020, 16:59, Vetingu CNA
Rikthehet Vettingu/ Më 3 Qershor rivlerësohet ish-kryetarja e

Pas një shkëputje më shumë se dy mujore, Komisioni i Pavarur i Kualifikimit pritet të rifillojë punën në datën 3 qershor.

Në seancën e parë pas pandemisë në Komisionin e Pavarur të Kualifikimit do të jetë Shpresa Beçaj, ish-kryetare e Gjykatës së Lartë sot në Gjykatën e Apelit.

Seancat do të zhvillohen me masa sigurie dhe distancim social.

Ndërsa mësohet se në hyrje të seancave te Pallati i Kongreseve do të ketë edhe tunel dezinfektimi si dhe matje temperature./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga