LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ndoka u përgjigjet kritikëve/ “Mbështetëm moralisht mjekët”

5 Maj 2020, 18:33, Politikë CNA
Ndoka u përgjigjet kritikëve/ “Mbështetëm moralisht

Kryetari i Partisë Demokristiane, Nard Ndoka gjatë një interviste për “Report Tv, ku ka folur për situatën nga Covid-19, është pyetur dhe se pse opozita nuk dha kontribut finaciar si mbështetje për përballimin e krizës.

Ndoka tha se opozita ka mbështetur mjekët moralisht dhe se detyroi Ramës t’u jepte shpërblim.

“Ishte opozita ajo që denoncoi maskat e skaduara një krim njerëzor ndaj bluzave të bardha dhe opozita dha një ndihmë të çmuar. Ky është kontributi më i madh që opozita dha. Basha ka mbajtur goxha peshë në këtë periudhë pasi ishte i vetmi institucion funksional dhe në komunikim të vazhdueshëm me qytetarët dhe ndërkombëtarët duke u kërkuar mbështetje në radhë të parë për bluzat e bardha. Ne kishim një kryeministër që u mbyll në bunker dhe vendosi të mos qeveriste.

Opozita mbështeti moralisht bluzat e bardha dhe detyruar dhe kryeministrin t’i vlerësonte mjekët dhe t’i jepte dhe shpërblimin e tij edhe pse tallës. Ky është kontributi i opozitës dhe çdo njeri ka dhënë ndihmën e vetë aty ku e shikon të nevojshme”, tha Ndoka./CNA.al

Lajmet e fundit nga