LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Edvin mos thuaj se s’ka lekë”/ Eduart Ndocaj “zbulon” skemën që zgjidh situatën nga koronavirusi

29 Mars 2020, 17:00, Politikë CNA
“Edvin mos thuaj se s’ka lekë”/ Eduart Ndocaj

Deputeti Eduart Ndocaj është shprehur kritik ndaj kryeministrit Rama, ndërsa thekson se menaxhimi i situatës nga koronavirusi nuk po bëhet në mënyrën e duhur.

Ndocaj sugjeron dhe një plan masasash  për të dalë nga kriza, mes të cilave dhe ndalimin e mbledhjes së taksave të ujit dhe dritave.

?Ja ku i marrim parat për tu dhënë qytetarëve nga 400 euro për person në muaj .
Tu shpërndahen maska nga 5 maska për person.
Tu shpërndahen fruta me bazë vitaminen D dhe C.
Nga 1kg për person.
Tu shpërndahen doreza dhe dizinfektante.
Tu shpërndahen nga 10 kg makarona, 10 kg oriz, 10 kg patate, 10 kg qepë, 10 kg vaj për person.

KËTO KANË ARDHUR NDIHMA NGA JASHTË QË NË KOHËN E TËRMETIT DHE TANI NGA BE.

Të ndalen urgjent mbledhja e taksave të bashkisë, mbledhja e taksës së ujit, mbledhja e taksës së dritave.
Mbase nuk i vjedh qeveria ato!!!
1. Të ndalohen urgjent kontratat e PPP me vlerë 240.000.000 euro
2. Fondet e ardhura nga Bashkimi Europian ka 1 javë 50.000.000 euro
3. Janë të montuara 1.5 milion sahatë dritash X nga 2500 lekë për TVSH janë rreth 2.900.000 euro në muaj.
4. Janë rreth 1.5 milion sahatë dritash ku shqiptarët mbipaguajnë në muaj rreth 45.000 mijë lekë në muaj janë rreth 67.000.000 milion euro në muaj.
5. Është taksa e naftës 240 lekë për litër ku në vit mblidhen rreth 25.000.000 euro .
Totale euro që kjo qeveri po i ndan me ppp dhe mafjen është tronditëse.
600.000.000 milion euro:për 1.5 milion banorë = 400 euro për përson.
EDVIN MOS THUAJ SE S’ KA LEKË THUAJ S’ KA LEKË PËR POPULLIN E VARFËR DHE TË PAMBROJTUR.?

Ja ku i marrim parat për tu dhënë qytetarëve nga 400 euro për person në muaj .Tu shpërndahen maska nga 5 maska për person.Tu shpërndahen fruta me bazë vitaminen D dhe C. Nga 1kg për person.Tu shpërndahen doreza dhe dizinfektante.Tu shpërndahen nga 10 kg makarona, 10 kg oriz, 10 kg patate, 10 kg qepë, 10 kg vaj për person.KËTO KANË ARDHUR NDIHMA NGA JASHTË QË NË KOHËN E TËRMETIT DHE TANI NGA BE.Të ndalen urgjent mbledhja e taksave të bashkisë, mbledhja e taksës së ujit, mbledhja e taksës së dritave.Mbase nuk i vjedh qeveria ato!!!1. Të ndalohen urgjent kontratat e PPP me vlerë 240.000.000 euro2. Fondet e ardhura nga Bashkimi Europian ka 1 javë 50.000.000 euro3. Janë të montuara 1.5 milion sahatë dritash X nga 2500 lekë për TVSH janë rreth 2.900.000 euro në muaj.4. Janë rreth 1.5 milion sahatë dritash ku shqiptarët mbipaguajnë në muaj rreth 45.000 mijë lekë në muaj janë rreth 67.000.000 milion euro në muaj.5. Është taksa e naftës 240 lekë për litër ku në vit mblidhen rreth 25.000.000 euro .Totale euro që kjo qeveri po i ndan me ppp dhe mafjen është tronditëse.600.000.000 milion euro:për 1.5 milion banorë = 400 euro për përson. EDVIN MOS THUAJ SE S' KA LEKË THUAJ S' KA LEKË PËR POPULLIN E VARFËR DHE TË PAMBROJTUR.

Gepostet von Eduart Ndocaj am Sonntag, 29. März 2020

Lajmet e fundit nga