LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Eduart Selami "rreshtohet" krah Ramës/ Demokrati pro vendimit për mjekët: Na nderoi të gjithëve

29 Mars 2020, 18:31, Politikë CNA
Eduart Selami "rreshtohet" krah Ramës/ Demokrati pro vendimit

Dërgimi i 30 mjekëve e infermierëve në Itali për tu përballur me koronavirusin është përshëndetur gjerësisht.

Vendimi i qeverisë është përkrahur ditën e sotme edhe nga nga ish-deputeti i Partisë Demokratike Eduart Selami.

Në një postim në rrjetet sociale, Selami deklaron se dërgimi i stafit mjekësor në ndihmë të shtetit fqinj na nderon të gjithëve.

?Vendimet e Ramës kanë vend për kritika të merituara, por dërgimi i 30 mjekëve dhe infermierëve në Itali është akt mirënjohjeje që na nderon të gjithëve?, shkruan demokrati./ CNA.al

Lajmet e fundit nga