LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Orjola Pampuri publikon videon/ Qytetari i operuar mbetet në rrugë

29 Mars 2020, 17:49, Politikë CNA
Orjola Pampuri publikon videon/ Qytetari i operuar mbetet në rrugë

Ish-deputetja e Partisë Demokratike Oriola Pampuri ka publikuar videon e një qytetari që e kanë nxjerrë nga Spitali Nënë Tereza pas një operacioni dhe i kanë thënë të kthehet në Lezhë, por që nuk ka se me çfarë të kthehet.

Gjithashtu në videon e montuar dëgjohen edhe deklaratat e kryeministrit Edi Rama që i orienton qytetarët drejt platformës online. Qytetari thotë se është i papunë dhe nuk ka asnjë të ardhur, por ajo që kërkon është që ta dërgojnë deri në Lezhë.

Ndërkohë, demokratja pretendon se përtej propagandës së qeverisë ky është realiteti i trishtë.

?Përtej fotove selektive me qese ndihmash, që ushqejnë propagandën dhe mashtrimet, realiteti i shumicës së familjeve në nevojë dhe të papunëve, është dëshpërues. Shikoni më poshtë me zë e figurë sesi të sëmurët dhe të varfërit janë lënë në mëshirë të fatit, pa asnjë ndihmë, pa asnjë përkrahje nga shteti?, shkruan ajo në rrjetet sociale./ CNA.al

Lajmet e fundit nga