LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Nuk mund të luhet më”/ Basha kërkesë qeverisë: 50 mln eurot të administrohen me transparencë

24 Mars 2020, 20:39, Politikë CNA
“Nuk mund të luhet më”/ Basha kërkesë

Bashkimi Evropian akordoi sot 50 milionë euro në luftën kundër koronavirusit për Shqipërinë.

Lidhur me këtë ccështje ka folur dhe kredemokrati Lulzim Basha në një lidhje për ?Tempora?, teksa kërkoi që ky fond të menaxhohet me transparencë.

?Ne nuk jemi vetëm, ndryshe nga ç?mund të pretendohet në momente paniku. BE ka ndarë plot 50 milion euro për vendin tonë, pjesë e një paketë për të gjithë Ballkanin Perëndimor. Është një vepër bujarie dhe largpamësie, pasi alokohet me atë që po bën qeveria pas 2-3 javësh kërkesash nga opozita.

Është një ndihmë që nuk mund të harrohet dhe duhen falënderuar taksapaguesit evropianë. Këto para duhet të administrohen me transparencë dhe kujdes. Të shkojnë aty ka më shumë nevojë dhe të shkojnë sa më shpejt. Këtu është bërtitur fitore, kur negociatat nuk ishin hapur. Tashmë nuk mund të luhet më.?

Lajmet e fundit nga