LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Bardhi publikon videon/ Akuza Ramës për koncesionet: Nuk i prek se i ka ndarë për miqtë e vet

24 Mars 2020, 19:51, Politikë CNA
Bardhi publikon videon/ Akuza Ramës për koncesionet: Nuk i prek se i

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi ka akuzuar kryeministrin Edi Rama se nuk po i prek koncesionet e veta për të ndihmuar shqiptarët në këtë moment të vështirë.

Sipas tij, Buxheti i Shtetit ka para për të përballuar krizën e krijuar nga koronavirusi, por Rama i ka ndarë ato për miqtë e vet.

“Fondet për koncesionet ai nuk i prek, sepse edhe në këtë kohë krize të paprecendent mendon të vjedhë shqiptarët. Vjedhja dhe zhvatja është prioriteti i vetëm i Edi Ramës. Prandaj ai nuk i pezullon koncesionet që si hyjnë në punë askujt, sepe ato i hyjnë atij në xhep. Madje ka shpikur arsye për të paguar edhe me shume: plot 240 milionë euro shtesë për koncesionet dhe PPP-të. Këto vendime korruptive vrasin njerez, dhe përpijnë lekët që ju nevojiten shqiptarëve për të mbijetuar krizën nga COVID 19”, shkruan Bardhi në një postim në rrjetet sociale./ CNA.al

Lajmet e fundit nga