LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Panik në Fier/ Zjarr masiv në pyjet e Darëzezës

29 Mars 2019, 14:13, Aktualitet CNA
Panik në Fier/ Zjarr masiv në pyjet e Darëzezës

Qindra hektarë të mbjella me pisha janë djegur me shpejtësi pas një zjarri masiv që ka përfshirë zonën e pyllëzuar në Darëzezë të Fierit.

Zjarri favorizohet nga erërat e forta, ndërsa mësohet se pranë vatrës ka edhe lokale dhe biznese të shumta.

Në vendin e ngjarjes kanë shkuar forcat zjarrfikëse të Fierit por është kërkuar ndihmë dhe nga qytetet e afërta Roskoveci, Ballshi dhe Lushnja.

Lajmet e fundit nga