LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Udhëtoi 7 herë duke transportuar kanabis drejt Italisë”/ Kujt i drejtohet Artan Hoxha

24 Shtator 2018, 11:49, Aktualitet CNA
“Udhëtoi 7 herë duke transportuar kanabis drejt

Gazetari investigativ, Artan Hoxha i ftuar në emisionin ?KAPITAL? në Vizion Plus, ndër të tjera ka deklaruar se një ndëe 4 personat e zhdukur së fundi në qytetin e Vlorës është një skafist që ka udhëtuar 7 herë duke transportuar qindra kg kannabis drejt Italisë.

?Ka shkuar te marre pagesen prej 200 mije eurosh per punen qe ka bere dhe aty eshte zhdukur. Quhet Mario Metushaj. Nuk dihet se ku ka perfunduar?, tha Artan Hoxha.

Ndërsa më tej, Hoxha shpreh shqetesim se përse opozita denoncon në menyre të njëanshme bandat që, sipas tij, mbështesin qeverinë dhe nuk denoncon bandat rivale që janë politikisht pranë vetë asaj.

?Pse nuk e permend opozita banden e Kirasit, rivalen e bandes se Dobraçit ne Shkoder??-u shpreh gazetari Hoxha./CNA.al

Lajmet e fundit nga