LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Investigimi i CNA.al/ Kompania e familjarëve të Bashës zbret në Parlament

24 Shtator 2018, 11:26, Aktualitet CNA
Investigimi i CNA.al/ Kompania e familjarëve të Bashës zbret

Gjatë fjalës së tij nga foltorja e Kuvendit, kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla i është përgjigjur akuzave të kreut të PD, Lulzim Basha.

Balla deklaroi se nuk mund ta besojë njeri në Shqipëri që luftën kundër oligarkëve mund ta bëjë Lulzim Basha.

Balla, duke ju referuar investigimit të CNA.al ka theksuar se të gjitha kompanitë e mëdha në vend kanë kontraktuar për konsulencë kompaninë e kunatit dhe të bashkëshortes së kryedemokratit.

?Media ka bërë publike se si të gjitha kompanitë e mëdha në vend kanë kontraktuar  për konsulencë kompaninë e kunatit dhe të bashkëshortes së Lulzim Bashës.

Një kompani LANDMARK quhej njëra prej tyre, e cila faturonte rreth 2 miliardë para nga këto kompanitë e oligarkëve. A është kjo Lulzim Basha gjobë që ti u vendos kompanive për të mos u përmëndur emrin në Parlament.

Unë mendoj që po. Por Lulzimi përpara se të marrë guximin të drejtojë gishtin tek vëllezërit dhe kunetërit e secilit prej nesh duhet të sqarojë i pari ai marrëdhënien e kunatit të tij me të gjitha kompanitë e oligarkëve.

Pastaj hajde në Kuvend Lulzim e të bëjmë çdo lloj ligji, por nuk mund të bësh ligj ti Lulzim nëpër hotelet, sallat e të cilëve nuk dihet kush t?i paguan. Një tur turistik gjithë shatatorin pa e ditur ende se kush paguan?, deklaroi Balla.

Kujtojmë këtu se vetëm pak ditë më parë, CNA.al, solli një material të plotë investigativ, nga i cili rezultonte se në fakt ata që Basha i quan oligarkë, apo më të pasurit në Shqipëri,  punojnë dhe bashkëpunojnë me kompanitë e Erjon Isufit, kunatit të Lulzim Bashës./CNA.al

Zbulohen oligarkët e Lulzim Bashës?!/ Miliarda lekë në bizneset e kunatit

Lajmet e fundit nga