LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Basha paralajmëron kunatin/ Do të sekuestrohet pasuria

24 Shtator 2018, 10:46, Aktualitet CNA
Basha paralajmëron kunatin/ Do të sekuestrohet pasuria

Partia Demokratike ka prezantuar sot platformën kundër korrupsionit dhe oligarkisë për çlirimin e ekonomisë shqiptare, duke parashtruar edhe strategjitë përkatëse.

Basha u shpreh se Shqipëria është në një gjendje kolapsi dhe sipas tij, ?Sipërmarrja nuk do të shohë asnjë ditë të bardhë nëse nuk garantohet konkurrenca e lirë, nëse një grusht njerëzish përfitojnë gjysmën e fondeve publike, me afera korruptive. Gjëja më e mirë që mund të bëjmë është të rikthejmë kushtet e konkurrencës së lirë, zbatimin e ligjit, kushtet e një gare të barabartë?.

Ndërsa më tej, Basha premtoi se ?Këto miliarda euro që sot përfundojnë në xhepat e oligarkëve do t?ju kthehen qytetarëve, të papunëve, studentëve, pensionistëve, sipërmarrjes?.?.

Por, kush janë oligarkët për të cilët flet Basha?

Kujtojmë këtu se vetëm pak ditë më parë, CNA.al solli një material të plotë investigativ, nga i cili rezultonte se në fakt ata që Basha i quan oligarkë, apo më të pasurit në Shqipëri,  punojnë dhe bashkëpunojnë me kompanitë e Erjon Isufit, kunatit të Lulzim Bashës.

Basha thotë se ?oligarkët po shkatërrojnë Shqipërinë dhe ekonominë shqiptare?, ndërkohë që të gjithë kryejnë punë dhe marrin fatura me dhjetëra apo qindra million lekë tek kunati i tij, tek firmat afër Lulzim Bashës.

Në këtë shkrim investigativ, CNA.al solli edhe listën e plotë të biznesve me të cilët bashkëpunon ?Landmark Communications?, e cila është kompania e Erjon Isufit, e menaxhuar nga Aurela Basha Isufi, bashkëshortja e Bashës,  dhe që për më tepër ka drejtuar shpesh edhe fushatën e këtij të fundit.

Në listë ka emra si Samir Mane, Shefqet Kastrati, Klani, Digitalbi. Po ashtu nuk mungon Birra Korça apo edhe Albtelekomi.

Po të shikosh me kujdes, listën e plotë të sjellë nga CNA.al, vihet re se të gjithë më të pasurit e Shqipërisë, të gjithë ata që Basha i quan oligarkë janë bashkëpunëtorë dhe partnerë në bizneset e familjarëve të tij.

Ndërkohë nga ana tjetër Basha sot premton se këtyre do ju sekuestrohet pasuria, për tua kthyer qytetarëve.

Mos ndoshta, Basha po vepron si një ?gjobëvënës? ndaj biznesit në mënyrë që të rrisë presionet,  thjeshtë dhe vetëm për të rritur xhiron që biznesi të shkojë te familja e tij, dhe të afrëmit e tij, të shkojë për biznes, reklama të rrisë xhiron?! Kështu që Basha nuk do t?i përmendë më ata?

Basha turpësisht tallet me shqiptarët dhe demokratët prandaj dhe nuk e beson me askush./CNA.al

Zbulohen oligarkët e Lulzim Bashës?!/ Miliarda lekë në bizneset e kunatit

A do t?i kontrollojnë tatimet kompanitë me miliona dollarë të Lulzim Bashës ?!

Kompanitë e familjarëve të Bashës 2 miliardë lekë xhiro, deklarojnë fitime thërrimet/ Evazion fiskal qindra milonë lekë?!

Zbulohen 6 biznese të kunatit të Lulzim Bashës/ I fundit u hap 6 ditë më parë

Denoncoi falimentimin e bizneseve/ Kunati i Bashës lulëzon

 

Lajmet e fundit nga