LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Denoncoi falimentimin e bizneseve/ Kunati i Bashës lulëzon

10 Shkurt 2018, 10:56, Aktualitet CNA

Lulzim Basha sot raportoi një lajm të keq, falimentimin dhe mbylljen e 1747 bizneseve, vetëm në muajin janar.

Në fakt, shifra e dhënë nga kreu i PD -së mund të jetë e besueshme, por ai nuk ka sqaruar vetëm një detaj, a e ka zbritur biznesin e kunatit të tij Erion Isufi, regjistruar në QKB më 11 janar 2018.

Po ta ketë harruar duhet ta zbresë më parë, në rast se jo duhet të tregojë si ka mundësi që ekonomia po falimenton dhe bizneset po mbyllen ndërkohë kunati regjistron biznesin e tij të gjashtë për shërbime marketing dhe konsulencë të përgjithshme.

Edi Rama po i  merr shpirtin biznesit, Lulzim Bashës i lulëzojnë biznese, këtu ka një gjë që s?shkon.

Shpresojmë  që Luli ta tregojë rrugën se si duhet të ecin bizneset përpara dhe shtojnë e lulëzojnë si ato të kunatit të tij, që ndryshe nga 1700 binezse që mbyllen, kunatit vetëm i shtohen./CNA.al

 

https://www.cna.al/2018/01/18/zbulohen-6-biznese-te-kunatit-te-lulzim-bashes-i-fundit-u-hap-6-dite-me-pare/

 

 

Lajmet e fundit nga