LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Blerja e Eurobondit/ Rama: Do të kemi sukses, opozita rrugëhumbur

24 Shtator 2018, 10:37, Aktualitet CNA
Blerja e Eurobondit/ Rama: Do të kemi sukses, opozita rrugëhumbur

Shqipëria është bërë pjesë e listës së tregjeve ndërkombëtare të kapitalit për blerje të Eurobondit. Këtë fakt na e tregon kryeministri i vendit Edi Rama në një postim në rrjetin social ?Twitter?.

Rama thekson  faktin se ky listim në tregjet ndërkombëtare tregon se ekonomia e Shqipërisë fakton të kundërtën e pretendimeve të opozitës shqiptare.

?Sot paradite Shqipëria u listua në tregjet ndërkombëtare të kapitalit për blerjen e Eurobondit dhe ne do të kemi sukses në këtë operacion, pikërisht sepse ekonomia,financat e qeverisja jonë,janë krejt e kundërta e atyre që thotë pasqyra e dëshpërimit të opozitës sonë rrugëhumbur!?shkruan Rama./CNA.al

Lajmet e fundit nga