LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ligji për Teatrin/ "Të diturit udhëhiqen nga logjika ndërsa Qeveria nga hajdutllëku"

24 Shtator 2018, 10:32, Aktualitet CNA
Ligji për Teatrin/ "Të diturit udhëhiqen nga logjika

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili, ka reaguar sërish në lidhje me ligjin për Teatrin.

Në një postim në rrjetet sociale, Vasili ka kujtuar deklaratën e Drejtorit të Arteve të Bukura të Firences,Claudio Rocca,  i cili është shprehur kundër prishjes së Teatrit, për shkak të vlerave historike dhe arkitekturore që ai mbart.

Deputeti i LSI ka shkruar ndër të tjera, se të diturit nga Italia udhëhiqen nga logjika e ftohtë profesionale, ndërsa vandalëve të Qeverisë e bashkisë jua udhëheq rrugën hajdutllëku që shkatërron pronën publike dhe rrënon Tiranën.

Postimi i plotë

Te diturit nga Firence,te paditurit ne krye te qeverise e bashkise dhe Teatri….

200 milion eurot e Teatrit ja cmenden histerine te paditurve ne krye te qeverise dhe bashkise.
Te paditurit folen per godinen,qe do te binte nga minuta ne minute,per semundje te rrezikshme pa emer,per projektin fashist te teatrit etj etj gomarlleqe me thes vetem e vetem qe ta zhvasnin ate cope toke e per te rrembyer milionat.
Drejtori i arteve te bukura te Firences Claudio Rocca thote qarte:

“Teatri nuk duhet te shembet ne emer te historise se tij dhe shtresezimit te arkitektures”.
Kete thone te diturit nga Italia ne emer te logjikes se ftohte profesionale,qe jua udheheq atyre rrugen.

Ndersa vandaleve injorante te qeverise dhe bashkise jua udheheq rrugen hajdutlleku,qe shkaterron pronen publike,vlerat historike e kulturore dhe rrenon Tiranen dhe gjithe vendin. /CNA.al

Lajmet e fundit nga