LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Arti në zi/ Ndërron jetë aktori i famshëm

24 Shtator 2018, 11:21, Aktualitet CNA
Arti në zi/ Ndërron jetë aktori i famshëm

Aktori dhe këngëtari amerikan, Al Matthews, i cili pjesën më të madhe të jetës e kaloi në Britani është gjetur i pajetë në shtëpinë ku jetonte së fundmi në Spanjë.

Ai ishte zhvendosur në Spanjë disa vite më parë, dhe është mjaft i njohur si Gunnery Sergeant Apone, në filmin e 1986 të James Cameron, ?Aliens?. Përveç këngës dhe aktrimit, ai ishte dhe një pjestar i Marinës Amerikane dhe ka shërbyer gjatë luftës së Vietnamit. Kishte marrë 13 dekorata lufte përfshi dhe ?Purple Hearts?. Pritet konfirmimi i arsyes së vdekjes.

 

Lajmet e fundit nga