LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Paralajmëron Kryemadhi/ “Do veprojmë në mënyrë ilegale”

19 Shtator 2018, 20:03, Aktualitet CNA

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi një një intervistë për emsionin ?Fakt?, ka zbuluar vijimin e aksionit opozitar.

Ajo është shprehur se opozita tashmë do të veprojë në mënyrë ilegale, pasi po përballet me kriminelë.

?Që të jemi të sinqertë, shumë veprime do i bëjmë ilegale. Mos harrojmë që përballemi me kriminelë, mos harrojmë që derën e shtëpisë nuk të troket më policisë, i ngarkuari i zonës, por të troket killeri i zonës dhe të thotë o merre këtë zarfin me para, ose do hash plumbin nesër?, tha kryetarja e LSI.

Ndër të tjera Kryemadhi ka thënë se kjo mënyrë e të vepruari, nuk do të jetë rrjedhojë e frikës nga kriminaliteti.

?Jo, nuk kemi frike ne se po te dalësh sot siç del Lul Basha dhe unë që flasim me emra, nuk është frikë, apo jo? Por ama unë, Lulzim Basha dhe të gjithë kryetarët e opozitës nuk marrim dot përsipër që të përballemi nesër me viktima që nuk do i gjendet kurrë vrasësi i tyre sepse është edhe shoferi i ministër të Brendshëm që është vrarë dhe nuk iu gjet vrasësi?, tha Kryemadhi. /CNA.al

Lajmet e fundit nga