LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ironia e Patozit/ Mos e krahasoni kot me Kinën

21 Prill 2018, 10:41, Aktualitet CNA
Ironia e Patozit/ Mos e krahasoni kot me Kinën

Pas mbledhjes së Këshillit Kombëtar, ka reaguar ish-nënkryetari i Partisë Demokratike Astrit Patozi.

Në një postim në rrjetet sociale, Patzoi ka bërë thirrje që statuti i PD-së të mos krahasohet me atë të Kinës, pasi është një fyerje sipas tij për popullin kinez.

Statusi i plotë:

MOS E KRAHASONI KOT ME KINËN

Po shoh që po e krahasojnë këtë statutin e ri të Partisë Demokratike me ndryshimet në kushtetutën kineze.

Dhe po e trajtojnë sikur Lulzim Basha po ndjek modelin e Presidentit te Kinës, Xi Jinping, i cili, që prej Kongresit të fundit, mund të qëndrojë perjetë në atë post.

Më duket pasaktësi e madhe, pervecse një fyerje e rëndë për popullin vëlla kinez. Sepse në Pekin i kane dhënë mundësi për të qëndruar pa kufizim në pushtet fituesit, kurse në partinë e Lulit është shenjtëruar “fitorja” e përjetshme e humbësit.

Lajmet e fundit nga