LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Surprizat e motit/ Ja çfarë kanë parashkuar sinoptikanët

21 Prill 2018, 07:50, Aktualitet CNA
Surprizat e motit/ Ja çfarë kanë parashkuar sinoptikanët

Dita e sotme do të mbizotërohet nga mot i kthjellët në veri, me vranësira kalimtare në pjesën jugore të vendit, ndërsa kthjellimet do të mbeten dominante në pjesën qendrore të vendit.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit ulen lehtë gjatë mëngjesit dhe mesditës, kryesisht në zonat Jugore dhe Qendrore duke shënuar maksimalisht 28°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare, me shpejtësi 27 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke bërë që në det dallgëzimi të ulet në 2 ballë.

Lajmet e fundit nga