LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kërcënuan biznesmenin në lokal/ Arrestohen dajë e nip

21 Prill 2018, 08:59, Aktualitet CNA
Kërcënuan biznesmenin në lokal/ Arrestohen dajë e nip

Policia e Elbasanit ka ndërhyrë në kohë, duke mos lejuar përshkallëzimin e një konflikti me armë dhe ka bërë arrestimin e dy personave.

Nga të dhënat e bëra të ditura mësohet se dy persona 20 dhe 29 vjeç, dajë e nip janë konfliktuar me pronarin e një lokali në Elbasan, pas një konflikti për motive të dobëta.

Mësohet se konflikti ka nisur fillimisht mes shtetasit F.B me pronarin e lokalit, dhe më pas nipi i tij shtetasi F.P ka marrë armën e zjarrit kallashnikov dhe ka qëlluar në ajër në afërsi të lokalit.

Sakaq, policia ka arrestuar shtetasit: Fatjon Pllumbi, 20 vjeç; dhe Fjodor Berati, 29 vjeç; të dy banues në lagjen Shën-Koll të Elbasanit.

?Arrestimi i këtyre shtetasve u bë për arsye se këta shtetas në bashkëpunim me njeri-tjetrin pas një konflikti për motive të dobëta me pronarin e një lokali ?Lloto Sporti?, shtetasin A.B, 48 vjeç, e kanë kanosur këtë të fundit me armë zjarri kallashnikov dhe më pas kanë qëlluar në ajer në afërsi të lokalit. Nga të shtënat nuk ka persona të lënduar?, thuhet në njoftimin e policisë.

Në cilësinë e provës materiale është sekuestruar arma tip kallashnikov me një karikator me 12 fishekë, si dhe dy gëzhoja.

Materialet në ngarkim të këtyre shtetaseve do t?i kalojnë Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Elbasan për veprime të mëtejshme.

Lajmet e fundit nga