LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Basha firmosi asgjësimin e tij politik/ Kritikët paralajmërojnë aktin e radhës

21 Prill 2018, 08:44, Aktualitet CNA
Basha firmosi asgjësimin e tij politik/ Kritikët

Anëtari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Edvin Kulluri, ka reaguar pas mbledhjes së Këshillit Kombëtar të PD ?së.

Sipas Kullurit, ajo që ka ndodhur dje është anti-historike, për shkak se PD duhet ta kishte tejkaluar mentalitetin e votimeve me 90% të votave pro kryetarit.

?Pra ka një problem serioz me ata që supozohen të jenë ?elita e partisë?, që praktikisht nuk mund të konsiderohen më të tillë.

Basha dje ka firmosur asgjësimin e tij politik, por njëkohësisht edhe PD po shkon në këtë drejtim për së kohë Basha u imponua. Ky është një lajm i keq për shqiptarët.?, ka thënë Kulluri.

Më tej Kulluri ka zbardhur hapat e radhës që do të hedhin në mënyrë që të mos lejojnë zhytjen e mëtejshme të Partisë Demokratike.

“Demokratët sot ndihen të tradhëtuar nga ideali i tyre i lirisë së individit. Partia po zhytet përditë e më shumë në aventurizmin e çiftit Rama-Basha, pra vëllezërit siamezë të establishmetit të tyre korruptiv. Por, një gjë është e sigurtë: e drejta gjithnjë fiton dhe historinë e bëjnë ata që janë në anën e saj. Nuk shqetësohem aspak për ?fitoren e Pirros? së buzëqeshur. Përpëlitjet e tij në krye të PD nuk e shpëtojnë nga përgjegjësia që ka marrë për të shkatërruar PD-në. PD po lundron si anije pa busull, qe mund te mbytet nga momenti ne moment?,është shprehur Kulluri.

Sipas tij, njerëzit ende kanë shpresë se e djathta do të jetë alternativa më e mirë për qeverisjen e vendit. Zgjatimi i Ramës në krye të PD do të këputet shpejt./CNA.al

Lajmet e fundit nga