LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Komentoi raportin e DASH/ Vasili ngre alarmin: Shqiptarët janë …

21 Prill 2018, 07:40, Aktualitet CNA
Komentoi raportin e DASH/ Vasili ngre alarmin: Shqiptarët janë

Kreu i grupit parlamentar të  Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, ka rikthyer sërish sulmet kundrejt kryeministrit Edi Rama, teksa ka bërë një koment të shkurtër për raportin e DASH.

Në një postim në rrjetet sociale, Vasili shkruan se ?DASH tregon qarte se sa skandaloze eshte kapja e medias dhe autocensura e saj, tregon se praktikisht zgjedhjet jane shkaterruar nga blerja e votes. Korrupsioni ka pllakosur cdo dege te qeverisjes dhe Reforma në Drejtësi është shkatërruar?.

Vasili ngre alarimin se tashmë më shumë se kurrë shqiptarët janë pa drejtim.

Postimi i plotë:

Amerika leshon alarmin: kryeministri po fundos vendin.

Departamenti Amerikan i Shtetit, nxjerr ne driten e diellit kalbesiren shteterore,qe ka ndertuar kryeministri.
DASH tregon qarte se sa skandaloze eshte kapja e medias dhe autocensura e saj. Lindja e ertv si televizion i ngjajshem i sadam husejnit dhe neshtrimi i turpshem i televizioneve,qe transmetojne ate jane produkti i kryeministrit hajdut dhe manipulator i lirise se medias.
DASH tregon se praktikisht zgjedhjet jane shkaterruar nga blerja e votes.
Korrupsioni ka pllakosur cdo dege te qeverisjes pasi frymezuesi me i madh i korrupsionit eshte vete kryeministri.
Reforma ne drejtesi eshte shkaterruar dhe tashme drejtesia e kryeministrit garanton qe ai dhe ministrat te mos hyjne ne burg,por njerezit e thjeshte e pa pushtet te burgosen pa faj si qytetaret kuksiane.
Tashme cdo qytetar por edhe gazetar e ka te qarte alarmin qe vjen nga Amerika.
Ky kryeminister i mberthyer nga droga dhe krimi dhe i shantazhuar prej tyre haptas ne parlament, media e kudo eshte thjesht nje peng i tyre dhe rrenues i vendit.
Koha nuk pret.
Shqiptaret jane pa drejtim ## /CNA.al

Lajmet e fundit nga