Sekuestrohen 407 kilogramë marijuanë/ Arrestohen 2 persona

31 Janar 2018, 15:21, Aktualitet CNA

Një sasi e konsiderueshme lënde narkotikë është sekuestruar në Athinë, nga policia greke.

Nga të dhënat e para mësohet se droga ishte futur në disa  thasë me oriz dhe kishte destinacion Francën.

Bëhet me dije se të arrestuarit janë një shtetas shiptar dhe një grek, përkaësisht shqiptari 30-vjeç dhe greku 38-vjeç.

Gjatë aksionit të policisë janë gjetur e sekuestruar 10.000 euro, sidhe paisje përpunimi, ndërsa mësohet se lënda narkotike e sekuestruar kapte vlerën e 4 milionë eurove. /CNA.al

 

Lajmet e fundit nga