LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Klodian Tomorri: E vërteta e bordit ku ka aplikuar Majlinda Bregu

31 Janar 2018, 14:40, Aktualitet CNA

Pas lajmeve të publikuara në media, se Rama i ka ofruar ish-ministres së Integrimit, Majlinda Bregu postin si sekretare e Përgjithshme e Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal, ka reaguar edhe gazetari i ekonomisë, Klodian Tomorri.

Në një postim në rrjetet sociale, Tomorri shkruan se ?Te thuash qe Rama po shperblen Majlinda Bregun duke e emeruar aty eshte te flasesh qesim.?

Sipas gazetarit, Te ishte Rama dhe Shqiperia kaq e forte ne bote, do kishim marre detin deri ne Athine ne.

?Bordi i Keshillit Rajonal te Bashkepunimit ka 25 antare, mes te cileve SHBA, Italia, Turqia, Greqia, Austria etj.

Eshte ky bord qe emeron sekretarin e pergjithshem. Te thuash qe Rama po shperblen Majlinda Bregun duke e emeruar aty eshte te flasesh qesim.

Te ishte Rama dhe Shqiperia kaq e forte ne bote, do kishim marre detin deri ne Athine ne.

Sekretari ne ikje i bordit eshte serb. Une nuk e njoh zonjen Bregu personalisht. Por do me behej shume qejfi sikur ajo te fitonte dhe sekretari i pergjithshem i bordit te ishte shqiptar. Dhe kam pershtypjen qe kete duhet te thoje cdo shqiptar.?- shkruan Tomorri në postimin e tij./ CNA.al

Lajmet e fundit nga