LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Shkarkimi nga detyra/ Rovena Gashi kërkon të përballet me Arta Markun

31 Janar 2018, 13:42, Aktualitet CNA

Ka përfunduar seanca gjyqësore për padinë e prokurores Rovena Gashi ndaj kryeprokurores Arta Marku, pasi kjo e fundit e largoi nga posti i Drejtoreshës së Marrëdhënieve Juridiksionale me Jashtë në Prokurorinë e Përgjithshme.

Seanca e radhës do të mbahet me datën 13 shkurt në orën 14:30.

Në një dalje për mediat, avokati i Rovena Gashit, Çlirim Gjata ka kërkuar të ishte e pranishme në seancë edhe vetë kryeprokurorja Marku.

?Arta Marku të paraqitet në gjyq. Ne i qëndrojmë padisë dhe provave që kemi dorëzuar?- u shpreh avokati Gjata.

Marku u përfaqësua në seancë nga avokatja Pranvera Gruda, e cila kërkoi rrëzimin e padisë, pasi sipas saj është e pabazuar në prova dhe nuk eshte shkelur ligji./ CNA.al

Lajmet e fundit nga