LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Luftëtari dominon merkaton, afron 11 lojtar të rinj / Ja transferimet e Superiores

31 Janar 2018, 11:46, Aktualitet CNA

Pas një muaji mjaft intensiv lëvizjesh dhe bisedimesh, Kategoria Superiore do të mbyll sot në orën 24:00, të gjitha transferimet e futbollistëve. Klubi që mund të konsiderohet edhe si ?mbret?, i merkatos është Luftëtari. Skuadra e drejtuar nga Hasan Lika, ka afruar plot 11 futbollistë të rinj, ndërsa ka larguar 10.

Pra blu-zinjtë, kanë blerë një formacion të tërë. Ndërsa ekipi i dytë është Partizani, që ka blerë 10 lojtarë të rinj dhe ka larguar plot 14, përfshi këtu edhe titullarët. Të kuqtë janë skuadra e cila ka larguar më shumë nga të gjithë në këtë merkato. Megjithatë deri në mesnatë, ka ende kohë dhe lëvizje të tjera mund të realizohen./CNA.al

Lëvizjet e deritanishme në shifra

Skënderbeu: 2 afrime ? 3 largime ? 14 huazime

Flamurtari:  5 afrime ? 6 largime

Laçi: 4 afrime ? 5 largime

Kukësi: 4 afrime ? 5 largime

Partizani: 10 afrime ? 14 largime

Kamza: 6 afrime ? 6 afrime

Luftëtari: 11 afrime ? 10 largime

Teuta: 6 afrime ? 7 largime

Vllaznia: 4 afrime ? 3 largime

Lushnja: 3 afrime ? 1 largim

 

Lajmet e fundit nga