LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Foto/ Gigi Hadid dhe Zayn Malik e kalojnë Kurban Bajramin tek familjet e tyre

4 Shtator 2017, 14:13, Lifestyle CNA

Modelja e njohur dhe Zayn Malik e festuan Kurban Bajramin pranë familjarëve të tyre. Çifti i Hollwood njihen edhe si një ndër çiftet e vetme myslimane në showbiz-in botëror.

Ata e kanë kaluar Kurban Bajramin pranë familjarëve të modeles, madje kohët e fundit ata po shpenzojnë shumë kohë me familjarët e tyre.

Modelja e njohur, Gigi ka thënë gjithashtu se shtëpia e mamasë së Zayn është ?restoranti më i preferuar në botë? pasi mamaja e tij gatuan shumë mirë dhe është shumë mikpritëse.

Mamaja e Zayn është kthyer në myslimane pasi njohu babain e këngëtarit dhe që atëherë edhe fëmijëve të saj u ka mësuar shumë për fenë. Madje Zayn e ka lexuar 3 herë kuranin.

Ndërsa familja e Gigit u kthye në myslimane pasi babai i saj u konvertua në mysliman, ai ua përcolli fenë edhe fëmijëve e bashkëshortes së tij.

Ata tashmë jetojnë në harmoni me njëri tjetrin dhe festojnë ditët e shenjta të Islamit./CityNews

Lajmet e fundit nga