LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Foto-Emri/I riu nga Kavaja humb tragjikisht jetën në Itali

16 Gusht 2017, 09:43, Aktualitet CNA

Rreth orës 3 të mëngjesit të 15 gushtit makina Dacia Lodgy e drejtuasr nga kavajasi 29 vjecar Ergys Merhori u përplsas me një mur në Rrugën Santa Lucia të qytezës Fonter Nova.

Ergysi kishte ndërruar jetë, para se të mbërrinte ndihma e shpejtë. Ai ishte me dokumente të rregullta në Itali dhe plotësisht i integruar në komunitetin e Fonte Novas.

Fqinjët dhe miqtë italianë flasin vetëm fjalët më të mira për Ergysin shqiptarin e mirë, që ndërroi jetë tragjikisht./Nga GJERGJ THANASI

Lajmet e fundit nga