LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ndarja nga jeta e akademikut/Vjen mesazhi prekës i mikut të tij deputet

16 Gusht 2017, 08:48, Aktualitet CNA

Deputeti dhe ish-ministri Tritan Shehu ka reaguar për ndarjen nga jeta të mikut të tij, akademikut Ylli Popa.

Në një mesazh ngushëllues në rrjetet sociale, Shehu, i cili ka qenë student i akademikut të ndjerë, shkruan se Popa ishte një personalitet jo thjesht në profesionin e tij si kardiolog apo mjek në përgjithësi, por edhe për vlerat shumë të gjëra që ka demostruar e ka lënë mbas vetes.

?Ngushellime te thella familjes, kolegeve e miqve per humbjen e Prof. Ylli Popes. Nje personalitet jo thjesht ne profesionin e tij si kardiolog apo mjek ne pergjithesi, por edhe per vlerat shume te gjera qe ka demostruar e ka lene mbas vetes. Nje mik i mire e i thjeshte edhe me ne qe ishim dikur studentet apo bashkepuntoret e rinj te tij, pikerisht ne fillim te karrieres sone mjekesore. Do te na mungoje te gjitheve?, shkruan Shehu./CityNews

Lajmet e fundit nga