LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Mesazhi prekës i Ramës për Ylli Popën/Lamtumirë Profesor! Shembull i çmueshëm!

16 Gusht 2017, 09:22, Aktualitet CNA

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për ndarjen nga jeta të akademikut të njohur, Ylli Popa.

Në rrjetet sociale, kryeministri Rama shkruan se Popa la pas një kujtim të mirë tek të gjithë ata që e njohën dhe një shembull të çmueshëm tek të gjithë ata që jetuan momentet e kalimit nga diktatura në liri.

Më tej, në mesazhin e tij, Rama iu shpreh ngushëllime familjarëve të të ndjerit për këtë humbje të madhe.

?Lamtumirë Profesor! Ylli Popa la pas një kujtim të mirë tek të gjithë ata që e njohën dhe një shembull të çmueshem tek të gjithë ata që jetuan momentet e kalimit nga diktatura në liri. Ngushëllime familjes?, shkruan Rama./CityNews

Lajmet e fundit nga