Çifte, automatikë dhe fishekë/Arrestohet “i forti” i Pukës (Emri)

12 Prill 2017, 18:15, Aktualitet CNA

Policia e Pukës ka goditur një tjetër rast të kultivimit të bimëve narkotike, kun ë prang aka rënë një 51-vjeçar. Bëhet fjalë për shtetasin Gjergj Dushaj, banues në Lezhë.

Sipas policisë, ai akuzohet për veprën penale “Prodhim dhe mbajtje pa leje të armëve luftarake dhe municioneve” dhe “Prodhim dhe mbajtje pa leje të armëve të gjuetisë dhe sportive”.

Mësohet se nga shërbimet e Komisariatit Policisë Pukë gjatë të kontrollit të territorit për parandalimin e kultivimit të bimëve narkotike, në banesën e shtetasit Gjergj Dushaj, u gjetën dhe u sekuestruan në cilësinë e provës materiale:

Një armë gjahu tip çifte dhe 2 armë automatike mod 56, 2 krëhëra me 45 fishekë. Materialet i kaluan Prokurorisë Rrethit Gjyqësor Pukë për veprime të mëtejshme./CityNews

Lajmet e fundit nga