LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Pastroni qimet në fytyrë përmes vezës

20 Mars 2017, 14:44, Lifestyle CNA

E dini se një masë homogjene mes vezës dhe miell misri sjell një rezultat të shkëlqyer për qimet në fytyrë?

Pastrimin e pushit në fytyrë mund ta realizojmë falë këtyre produkteve: gjysmë luge gjelle miell misri, 1 vezë dhe 1 lugë gjelle sheqer.

Një te bardhe veze e hedhim në një enë, ku shtojmë edhe një luge gjelle sheqer dhe një gjysme luge miell misri. Përbërjen e krijuar e përziejmë dhe derisa te krijohet një mase homogjene.

Pas kësaj, masën e krijuar e vendosim ne fytyre dhe e përhapim me kujdes.

Lëreni për 20-25 min deri sa të thahet komplet dhe më pas hiqeni me kujdes. Për pastrimin total të qimeve, këtë proces mund ta përsërisni disa herë në javë. /CityNews 

 

 

Lajmet e fundit nga