LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Tashmë s’është më sekret/ Ky është fustani që po rrëmben zemrat e yjeve botërore

4 Maj 2023, 16:24, Trending CNA

Tashmë s’është më sekret/ Ky është fustani

Çfarë kanë të përbashkët Lady Gaga, Hailey Bieber, Heidi Klum dhe Alessandra Ambrosio? Një fustan!

Nuk kishte kaluar ende në qendër të vëmendjes në pasarela, u shfaq në pasarelë për herë të parë me koleksionin Vjeshtë-Dimër 2023 2024: deri atëherë ishte fotografuar vetëm për "lookbooks", por tashmë ishte ndër të preferuarat e yjeve.

Lady Gaga, Hailey Bieber, Heidi Klum, Alessandra Ambrosio, Winnie Harlow, Mary J. Blige, Natasha Poly apo Jodie Turner-Smith, nuk ka asnjë të famshme që ka hequr dorë nga sensualiteti i fustanit Nirvana të Peter Dundas. 

U lançua me koleksionin Resort 2019, por nuk u desh shumë kohë që të bëhej një fustan firmato i markës, një nga ato veshje pa sezone, që krijojnë identitet dhe njohje. 

Dhe nëse pjesa e parë ishte e bardhë, në sezonet në vijim ajo u zëvendësua në të zezë, në të verdhën ikonë, në ngjyrë jargavani, portokalli, të kuqe dhe gjithashtu në një version më kafshëror ose të zbukuruar me temina, për festa apo tapetë të kuq.

Në galerinë e mëposhtme mund të njiheni me modele të ndryshme të këtij fustani, të veshur nga yjet botërore./CNA.al

 

 

Lajmet e fundit nga