Nuk ndalet Musk/ Zbulon projektin e radhës

2 Qershor 2022, 11:12, Tech CNA
Nuk ndalet Musk/ Zbulon projektin e radhës
Elon Musk

Elon Musk, një nga njerëzit më të pasur në botë, së shpejti do të ndërtojë restorant në pikat e karikimit të makinave elektrike Tesla.

Kjo ishte paralajmëruar më parë nga Musk, I cili ka planifikuar të ndërotjë ristorante në të gjitha pikat e karikimit të makinave elektrike.

Themeluesi miliarder i Tesla dhe SpaceX i paraqiti propozimet e reja qytetit të Los Anxhelosit në fund të muajit të kaluar.

Tesla fillimisht planifikoi të ndërtonte lokalin në qytetin bregdetar të Santa Monica, por më pas i zhvendosi planet në Hollyëood, në Rrugën historike 66.

Ato do të përfshinin prishjen e një Sallon Picash Shakey në vendin aktual dhe ndërtimin e një lokali të ri dykatësh në vend të tij.

Tani ka një parkim të madh makinash në vendin prej 9300 metrash katrorë, por do të duhej rimodelim për të shtuar 28 tezga për mbushës dhe 34 vende gjithsej. Pesë të fundit do të kenë karikues për karikim me shpejtësi më të ulët.

Kati i parë i restorantit do të përfshijë një kuzhinë, ndenjëse me stol dhe kabina, dhe një bar në natyrë rreth skajit të ndërtesës, ndërsa kuverta e sipërme do të ketë ndenjëse në çati të jashtme dhe një zonë për ndenjëset e stilit të teatrit./ CNA.al

 

Lajmet e fundit nga