LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Zbulohet detaji i iPhone 14 Pro/ Çfarë do të mbetet i pandryshueshëm te ky version

31 Maj 2022, 10:38, Tech CNA
Zbulohet detaji i iPhone 14 Pro/ Çfarë do të mbetet i
Apple

iPhone 14 Pro i ardhshëm i Apple do të ketë një modalitet të ekranit gjithmonë ndezur ashtu si "Apple Watch", pretendon një raport i ri.

Sipas një informatori të Apple, iPhone i ri do të jetë në gjendje të shfaqë një sasi të vogël informacioni përpara se ekrani i tij të jetë zhbllokuar.

Një veçori e tillë do të ishte e ngjashme me telefonat Android që tregojnë gjithmonë informacionin bazë si koha dhe niveli i baterisë, në një ekran të errët duke kursyer energji.

Funksioni pritet të jetë pjesë e iOS 16, sistemi tjetër i madh operativ celular i Apple, i cili pritet të shpallet në Konferencën Botërore të Zhvilluesve të kompanisë javën e ardhshme.

iOS 16 do të fuqizojë iPhone 14 të ri, i cili pritet të zbulohet nga gjiganti i teknologjisë këtë vjeshtë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga