LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

CEO i "Apple": "Aftësia jonë e të menduarit është në rënie"

9 Qershor 2022, 14:27, Tech CNA
CEO i "Apple": "Aftësia jonë e të menduarit
CEO i "Apple", Tim Cook

CEO i "Apple", Tim Cook, në fjalimin e tij të mbajtur në Samitin e Teknologjisë “Time 100” në New York foli në lidhje me çështjet e privatësisë te celularët. Ai theksoi se aftësia jonë e të menduarit  është çdo ditë e më shumë në rënie.

“Nëse fillojmë të ndiejmë se jemi vazhdimisht të vëzhguar, sjellja jonë ndryshon. Ne fillojmë të japim më pak dhe të jemi më pak të frytshëm. Fillojmë të mendojmë më pak për çdo gjë dhe ndryshojmë mënyrën e të menduarit. Ndryshon shoqërinë në mënyrë drastike në një botë si kjo ku ne e kufizojmë veten”, - tha ai./ CNA.al

Lajmet e fundit nga