LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

VIDEO/ Rey Manaj rikthehet te goli, sulmuesi tund rrjetën në Turqi

3 Prill 2024, 17:59, Sport CNA
VIDEO/ Rey Manaj rikthehet te goli, sulmuesi tund rrjetën në Turqi

Rei Manaj nuk ka të ndalur me golat në Turqi. Sulmuesi shqiptar u rikthye te goli në Turqi, pas dy miqësoreve me Shqipërinë, ku nuk la dot shenjë.

Në minutën e 90-të, lushnjari tundi rrjetën duke zhbllokuar rezultatin e për t’i dhënë 3 pikë të arta Sivasspor përballë Karagumruk të Frederic Veselit i cili ishte gjithashtu titullar.

Per Manajn, ky është goli i 16-të në këtë sezon në kampionatin turk, ku tashmë është golashënuesi i tretë më i mirë, pas krahëve të Icardit dhe Dzekos që kanë nga 18 gola.

 

Lajmet e fundit nga