LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

NATIONS LEAGUE/ Portugali – Spanjë për biletën e “Final-Four”, Shqipëria dhe Kosova luajnë për “adet”

27 Shtator 2022, 08:52, Sport CNA
NATIONS LEAGUE/ Portugali – Spanjë për biletën e

Liga e Kombeve luan sonte ndeshjet e fundit të këtij edicioni, ku sigurisht përpos Kombëtares shqiptare dhe përfaqësueses së Kosovës, të cilat luajnë respektivisht ndaj Islandës dhe Qipros sa për “adet", ka edhe ndeshje të tjera mjaft interesante.

Kryendeshja e mbrëmjes do të luhet në kuadër të Ligës A, mes Portugalisë dhe Spanjës.

Kombëtaret iberike luajnë për llogari të Grupit 2. Portugalia ndodhet në vendin e parë me 10 pikë, ndërsa Spanja ka 8 pikë në vendin e dytë dhe sonte i duhet vetëm fitorja për të siguruar një biletë për në “Final-Four”.

Lajmet e fundit nga